Warsztaty e-learningowe NATO w Baku

8-10 lipca w Baku, w siedzibie Akademii Wojennej Sił Zbrojnych Azerbejdżanu przeprowadzone zostały specjalistyczne warsztaty e-learningowe. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach programu NATO DEEP AZE, zaś tematem przewodnim było wykorzystanie narzędzi kształcenia zdalnego w szkoleniu. Poruszone zostały kwestie związane z planowanym użyciem platformy LMS ILIAS przez podmioty systemu szkolnictwa wojskowego Azerbejdżanu. Uczestnicy zostali przeszkoleni z podstaw tworzenia testów oraz ankiet, zarządzania treścią oraz tworzenia modułów nauczania. Warsztaty zwieńczyła uroczystość wręczenia okolicznościowych certyfikatów.

Liderem grupy ekspertów, reprezentujących NATO DEEP oraz Konsorcjum Partnerstwa dla Pokoju,był pracownik dydaktyczno-naukowy Filii UWM w Ełku, dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM, wspierany przed dwóch specjalistów kształcenia on-line: Vitalijsa Slendisa (Akademia Obrony Narodowej Łotwy) oraz Marcina Jóźwiaka (NATO DEEP ADL Portal).

Link do informacji o przedsięwzięciu na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej Azerbejdżanu: