Konferencja I/ITSEC 2019 w Orlando

Od 30 listopada do 5 grudnia dwaj pracownicy Filii w Ełku UWM w Olsztynie uczestniczyli w konferencji  I/ITSEC 2019 (The Interservice/ Industry Training, Simulation and Education Conference) zorganizowanej w Orlando na Florydzie.
I/ITSEC to największe przedsięwzięcie na świecie sfery modelowania, symulacji komputerowych oraz szkolenia, w tym e-learningu (oficjalna nazwa w nomenklaturze NATO to ADL – Advanced Distributed Learning). Zgromadziło prawie 18 tysięcy uczestników, zaś w towarzyszących konferencji targach sprzętu oraz oprogramowaniu swoją ofertę przedstawiało około 500 wystawców, w tym największe koncerny Stanów Zjednoczonych, producenci sprzętu, uzbrojenia, oprogramowania itp.
Podczas pobytu w Orlando odbyło się również posiedzenie dyrektorów globalnej sieci laboratoriów partnerskich ADL. Obecni byli dyrektorzy biur/ laboratoriów z USA, Kanady, Norwegii, Szwecji, Danii, Nowej Zelandii, Ukrainy, a także komendant Akademii Obrony Narodowej Gruzji oraz prezydent Jefferson Institute z USA.