Nowa wersja platformy e-learningowej Filii UWM w Ełku – testowanie!

Od początku listopada 2022 roku są prowadzone kompleksowe testy związane z wprowadzeniem nowej wersji platformy e-learnigowej Filii w Ełku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zainstalowana w chmurze, wersja LMS ILIAS 8.0.(beta version), posiada nowe funkcje umożliwiające sprawniejsze poruszanie się po zasobach, a także łatwiejsze tworzenie treści przez wykładowców oraz studentów. Zmieniony został również interfejs. Atutem wersji LMS ILIAS 8.0 jest szybkość oraz komfort użytkowania, co sprzyja tworzeniu zaawansowanych materiałów, w tym interaktywnych. Jak wynika z informacji na stronie społeczności LMS ILIAS (www.ilas.de), wersja 8.0 dostępna będzie oficjalnie w styczniu 2023 roku. Oznacza to, że na początku przyszłego roku zostanie wdrożona również w Filii UWM w Ełku.